Інформація щодо
                           зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року
         Ось уже вісім років в Україні проводиться зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО, або ЗНО по-українськи). Воно являє собою тести, які проходять українські випускники, щоб визначити рівень володіння предметами зі шкільної програми і підтвердити його офіційним сертифікатом. Бали, набрані під час тестування, стають вирішальними при вступі до вузу. ЗНО стало однією з найбільш значущих реформ в українській системі освіти останнього десятиліття.

     Впровадження тестування дозволило вирішити відразу кілька проблем. По-перше, це знизило рівень зловживань на місцях - у школах і вузах. Підробити сертифікат неможливо, оскільки тестування проводиться на державному рівні - випускник проходить його в незнайомому місці під контролем незнайомих же вчителів, що виключає можливість маніпуляцій з результатами.   

      Адміністрації вузів позбулися серйозного важеля впливу на списки абітурієнтів - багато предметів, за якими раніше проводилися іспити, тепер винесені на ЗНО. Крім того, оцінювання вдалося зробити дійсно об'єктивним, а випускникам не доводиться по кілька разів здавати один і той же предмет, як це було раніше: наприклад, у вигляді випускного іспиту в школі і двох вступних в різні університети або інститути.
    

    У 2016 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2016 року. Кожен учасник ЗНО  має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:
·                     Українська мова і література;
·                     Історія України;
·                     Математика;
·                     Біологія;
·                     Географія;
·                     Фізика;
·                     Хімія;
·                     Англійська мова;
·                     Іспанська мова;
·                     Німецька мова;
·                     Російська мова;
·                     Французька мова.

        А ось обов’язкові предмети для здачі ЗНО в 2016 році будуть: українська мова та література, іноземна мова, а ось третій предмет математика або історія України, надається на вибір випускника. Але можливі такі комбінації. Якщо особа бажає вступати до вищого навчального закладу і їй одночасно потрібно для вступу і історія України, і математика, в загальному переліку предметів для зовнішнього незалежного оцінювання вона повинна вказувати статус результату. Але біля одного із предметів в реєстраційній формі вона обов'язково повинна поставити відмітку про те, що цей предмет буде здаватися іще й як державна підсумкова атестація. Тобто там оцінка буде визначатися не лише в шкалі 100-200 балів, а й в шкалі 1-12. Основна сесія ЗНО відбудеться з 5 травня до 17 червня 2016 року. Хто не зможе на неї потрапити з поважних причин має шанс у додатковому раунді. 

Цього року в нашій школі буде складати ЗНО одна учениця – Могильницька Інна. Тож побажаємо їй успіхів у складанні тесту і вступити в омріяний ВУЗ!


Автор статті: Гриб Марина, учениця 8 класу

Немає коментарів:

Дописати коментар