Борщ класичний                        
Рецепт:
яловича грудинка - 300 г;
качан капусти 1/2 шт.;
буряк 1 шт.;
картопля 4 шт.;                                            
цибуля 1 шт.;
морква 1 шт.;
червоний болгарський перець 1 шт.;
протерті помідори 400 мл;
рослинне масло 3 ст.л.;
цукор 1 ст.л.;
дрібка солі;
перець( за смаком).

Приготування:
Взяти грудинку, добре промити, покласти в ємність, залити чотирма літрами води. Води може здатися багато, але за час приготування літр випарується . Ставимо на вогонь, доводимо до кипіння і варимо на маленькому вогні  1,5 години. У той час, як вариться наша яловичина, можна підготувати овочі. Миємо під проточною водою, очищаємо від шкірки, нарізаємо картоплю, капусту, буряк, цибулю, моркву, перець. Картоплю нарізаємо кубиками, решта тонкими смужками.
На глибокій сковороді обсмажуємо на середньому вогні цибулю і моркву. Смажимо до готовності на звичайному рослинному маслі, процесс обжарювання може зайняти до 10 хвилин. Порізані овочі краще висипати вже на нагріту сковорідку і в процесі смаження помішувати дерев'яною лопаткою.
На цю ж сковороду висипаємо буряк, перетерті помідори, цукор, оцет за смаком, і продовжуємо всі інгредієнти перемішувати, не знімаючи з вогню ще 5-10 хвилин.
У сковороді майбутня заправка для борщу і залишилося додати два ополоника бульйону і накрити кришкою. На повільному вогні гасити заправку в перебігу 40-50 хвилин і коли пройде цей час, швидше за все бульйон з яловичиною буде готовий також. Дістаємо м'ясо з бульйону, воно трохи охолоне, потім зрізаємо м'ясо з кістки, бульйон процідити і знову додати в каструлю.
Бульйон вийшов прозорий, без м'яса, його знову ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Додаємо спершу капусту, через п'ять хвилин картоплю і болгарський перець, який приготовлений з картоплею заздалегідь, солимо, перчимо, варимо ще 15 хвилин на середньому вогні, прикривши кришкою.
Додаємо в бульйон м'ясо і заправку для борщу, знову доводимо до кипіння накриваємо кришкою і вимикаємо вогонь. Нехай борщ стоїть ще близько двадцяти хвилин. Класичний український борщ подавати на стіл гарячим зі сметаною і зеленню.
Смачного!

Голобці
Голубці́ — поширена українська друга страва, яка готується з листя свіжої чи кислої капусти та начинки з м'яса, рису чи гречки, кукурудзяних чи пшоняних круп, картоплі, квасолі, грибів, цибулі, моркви та прянощів. Назва цієї страви — давня, і походить від слова «голуб».
Сама назва цієї страви вказує на її символічність. Живі голуби вважаються духовними істотами і символами творчих сил при народженні світу, символом вогняної творчої сили, живого вогню.

Складники:
Яловичина — 1 кг;
свіжа капуста — 2 кг;
рис —150 гр;
цибуля — 50 гр; 
вершкове масло — 80 гр; 
мелений чорний перець;
сіль за смаком.

Для підливи:
сметана —150 гр;
м'ясний бульйон — 500 гр; 
борошно — 30 гр;
вершкове масло — 30 гр;
сіль за смаком.

З невеликої капустини знімають верхні листки, промивають і вирізають з неї серцевину, кладуть у киплячу підсолену воду на 5 хв., потім капустину виймають, охолоджують і розбирають на окремі листки. Товсті прожилки зрізують або розбивають дерев'яним молотком.
М'ясо пропускають через м'ясорубку, додаючи припущений рис, пасеровану ріпчасту цибулю, перець, сіль, добре перемішують. Фарш кладуть на підготовлені листки капусти і згортають. Голубці укладають в каструлю, заливають сметанною підливою і тушкують в духовці.

Приготування підливи: борошно пасерують на вершковому маслі так, щоб воно не змінило колір, додають сметану, розмішують, розводять гарячим бульйоном, проварюють на малому вогні 8–10 хв, солять, проціджують, доводять до кипіння й заправляють  вершковим маслом.



                                            
Автор статті: Бутко Жанна, учениця 8 класу

Немає коментарів:

Дописати коментар