1 червня – день захисту дітей


Міжнародний день захисту дітей офіційно заснований Конгресом міжнародної демократичної федерації жінок у 1949 році. Перше святкування дитячого дня було призначено на 1 червня 1950 року, в той раз його відзначили в 51 країні світу. ООН позитивно поставилася до ініціативи творців свята і взяла активну участь у забезпеченні безпечного майбутнього юного покоління. У 1959 році країнам світу була запропонована Декларація прав дитини, а в 1989 році ООН ознайомила держави з Конвенцією про права дитини.
В 21 столітті діти потребують захисту та підтримки не менше, ніж у повоєнні роки. Завдання свята – звернути увагу на проблеми дітей, особливо на дітей, які залишилися без батьківського піклування і змушені проживати в неблагополучних сім’ях. Організатори святкових заходів намагаються 1 Червня не тільки підготувати розваги та конкурси для малюків, але й зробити все можливе, щоб дорослі зрозуміли, що ніхто крім них не може допомогти дітям. Докладна історія свята.
Міжнародний день захисту дітей вже кілька десятків років більш ніж в 60 країнах відзначають 1 червня. Офіційно його вперше відсвяткували в 1950 році, але зародження дитячого дня відбулося у 20 роках минулого століття.

Передісторія та історія свята


Історії відомо, що в 1925 році в самий перший день літа Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско відшукав дітей, що залишилися без батьків, та організував для них національне свято – Дуань-у цзе, широко відомий, як Фестиваль драконових човнів. Паралельно з цим подією в Женеві в перший червневий день проходила перша міжнародна конференція, яка розглядає нагальні проблеми благополуччя підростаючого покоління. Ці події сприяли зародженню ідеї свята, присвяченого дітям.
Офіційно свято було встановлено в післявоєнному 1949 році на листопадовому Конгресі міжнародної демократичної федерації жінок. Перший у світовій історії День захисту дітей відзначали 1 червня 1950 року, приурочені до нього заходи пройшли в 51 країні світу. Метою цих заходів було залучення уваги до недитячим проблем тих, хто не може постояти за себе самостійно. Перш за все, організатори хотіли захистити дітей від голоду і війни. На цій конференції вони поклялися робити все можливе, щоб зберегти мир на всій планеті.
ООН схвалила ініціативу і внесла свою лепту в захист юного покоління. У 1959 році нею була складена Декларація прав дитини, що включає ряд статей, що забезпечують законну захист неповнолітніх громадян. Декларація не мала юридичної сили, але її рекомендації охоче прийняли в багатьох державах.
Через 30 років, в листопаді 1989 року ООН підготувала Конвенцію про права дитини – головний документ, що визначає обов’язки держав перед дітьми. Верховна Рада СРСР ратифікував конвекцію 13 липня 1990 року, а 15 вересня вона вступила в законну силу. Всього в документі міститься 54 статті, що регулюють права дітей і обов’язки дорослих по відношенню до них.
Міжнародний день дітей унікальний ще і тим, що має власний прапор. На соковитому зеленому тлі зображена планета Земля, навколо якої розташовані різнокольорові фігурки, що символізують тримаються за руки дітей.
Автор: Сидоренко Олександр, учень 8 класу

Немає коментарів:

Дописати коментар