День української мови та писемності

День української мови та писемності відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творів слов'янської писемності Кирила та Мефодія.
Це національне свято святкують і дорослі, і малі. В цей день в Україні в різних закладах влаштовують свята аби вшанувати українську мову. Цього року в школі було проведено захід з нагоди Дня української мови та писемності серед учнів 5-9 класів. Ведучими були учні 9 класу. Інші учні розповідали вірші та співали пісні про Україну. Учителька української мови та літератури Оксана Григорівна провела конкурс «Юні мовознавці». Учасників поділили на команди – перша команда мала назву «Патріоти», а інша – «Українці». Обидві команди отримали смачні призи.
 Коли я писала цю статтю, в мене виникло питання: «Чи дійсно наша мова є такою милозвучною, як всі вважають?» Тож, я вирішила перевірити достовірність цього твердження. Натрапила я на такі факти:
- українська мова  є однією з найпоширеніших мов в ствіті і за кількістю носіїв займає 26-те місце;
- українська мова є другою за поширеністю серед мов слов'янського походження після російської мови;
- українська мова входить до трійки найкрасивіших мов в світі. На мовних конкурсах в Італії та Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу.
Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формулюючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення всієї нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною, високорозвиненою стає нація і держава. Тож, давайте частіше говорити тією мовою, якою нам матері співали колискові.

                                 Автор: учениця 9 класу, Гриб Марина.

Немає коментарів:

Дописати коментар