День Гідності та Свободи  свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною


корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило людей зібратися на вулицях Києва, а потім й інших міст України.


Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану.
Обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які відбулися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року тривають досі.День Свободи і Гідності відбувся і в нашій школі. Учні вшанували загиблих на  Майдані хвилиною мовчання, переглянули фрагменти з документальних фільмів, новин і різноманітних відео про боротьбу майданівців за європейське майбутнє країни, за повалення диктаторської влади Януковича та його прибічників.Гідність не купиш за жодні гроші. Вона або є, або її нема. І українці – Небесна Сотня, воїни АТО, волонтери, кримські татари та українці, що сидять у путінських тюрмах – довели, що вона в них є. Свободу ж треба виборювати, а виборовши – відстоювати. Про це свідчить історія. І не тільки українська.








Автор статті: учениця 9 класу, Бондурко Юлія

Немає коментарів:

Дописати коментар